Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Další nudle a knedlíky

30. prosince 2008 v 16:44 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady
Knedlíky
Bavorské knödl, rakouské knödl i české knedlíky se dělají z kynutého nebo práškem nakypřeného těsta. Do slaných se přidává na kostky nakrájená houska, sladké se plní ovocem. Podobné jsou knedlíky původem z anglického Norfolku, které se podávají k vývaru z masa a dušeným pokrmům nebo jako moučník oslazený cukrem medem nebo sirupem.

Bijon
Tyto nudle se vyrábějí průmyslově v jihovýchodní Asii z kukuřičných zrn. Zrna se namočí na 4-7 dní do vody, aby proběhla fermentace a vznikla kyselina máselná, potom se rozmělní a s kukuřičnou moučkou se utvoří "knedlíčky". Těsto se tvaruje do dlouhých vláken, krátce povaří a potom suší na slunci asi 4 hodiny. Dalším typem nudlí ze stejné oblasti jsou tzv. kantonské nudle z pšeničné mouky, vajec, soli a zeleninového oleje a miki z pšeničné mouky, vajec, sody a jasanového prášku. Misua jsou jemné pšeničné nudle připomínající japonské udon sotanghon. Tyto nudle se podávají s typickými pokrmy, jako je laksa, ryba a polévka z kokosového mléka.
Širataki
Jsou to nudle připravené ze škrobu jedlých hlíz Amorphophallus rivieri, rostliny pěstované v Číně a Japonsku. Hlízy zvané konjak se suší a melou na mouku, která je surovinou k přípravě nudlí zvaných širataki (bílý vodopád). Jsou nezbytné pro orientální pokrm sukiyaki.
Soba
Nejoblíbenější typ nudlí v Japonsku se dělá ze zlaté pohanky a podává v mnoha sobo-ya restauracích. Tyto nudle se dávají i do speciálních nápojů zaru spolu s mořskými řasami nori a křenem.
Somen
Tenké, velmi jemné bílé pšeničné nudle; často se podávají studené.
Udon
Velmi úzké, stužkovité bílé pšeničné nudle; podávají se v horké polévce a jako příloha ka masu se zeleninou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama