Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Ocet a olej

9. srpna 2008 v 9:50 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady
Ocet
Ocet je vedlejší produkt kvašení a správně by se měl dělat z vína (anglický výraz pro ocet - vinegar, pochází z francouzského vin aigre to znamená kyselé víno). Ocet vzniká během přirozeného procesu, který zahrnuje dvojí kvašení, alkoholové a octové. K prvnímu dochází, když přírodní kvasinky přeměňují cukr na alkohol. Potom výrobce přidá octové kvasinky, které jsou také přírodní.

Rostlinné oleje
Olej je prostředek, který hladce propojí majonézu se zeleninou, saláty a vejce. Italové přikápnou trochu oleje do polévky, na těstoviny, saláty. Pekaři používají olej k povzbuzení kynutého chlebového těsta a k vymazání forem na pečení. Kuchaři potírají olejem maso před pečením nebo grilováním a opékají brambory na některém z mnoha olejů. Zdrojem oleje jsou na Středním východě sezamová semena, v Evropě mák a na Krétě a v Palestině olivy.
Zatímco naši předkové používali nerafinované oleje v přírodním stavu, moderní zemědělství a potravinářství přispělo k nabídce olejů. Slunečnice, kterou původně pěstovali američtí Indiáni, byla dovezena do Evropy v 16. století a průmyslově se začala zpracovávat na olej ve 30. letech minulého století v Rusku. Také kukuřice, semena bavlníku, sóji, řepky a arašídů jsou zdroji kvalitního oleje a podstatně předstihly ve výnosnosti mák, olivy a mandle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama