Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Tykvovité

20. července 2008 v 22:37 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady
Tykve jsou starou plodinou Nového světa, vévodí hlavně americké a karibské kuchyni.
Tykev špagetová
Má tvar melounu a po sklizni vydrží až do zimi. Vaří se ve slupce. Bělavá dužina se rozpadá na nudličky, osolená a ochucená se jí horká, politá máslem a kečupem, nebo se podává studená jako příloha k masu a salátům. Může se také obalit a krátce osmažit v rozpáleném oleji.
____________________
Patizon
Patizony se vaří v páře i ve vodě, dusí se, smaží nebo pečou.

____________________
Tykev zlatý valoun
Americká letní tykev s oranžovou slupkou a zelenavou dužinou se sklízí a jí ještě před dozráním. Vaří se v páře, ve vodě nebo se dusí, plněná se peče.
____________________
Západoindická tykev
Tato zimní tykev dosahuje obří velikosti. Nemá pevnou a sladkou dužinu vhodnou pro náplň do koláčů, může se však používat stejně jako malé tykve. Často se podává jako ovoce se šlehačkou, může se také povařit, nebo pokrájená smažit jako jiná zelenina. Rozmixovaná se přidává do polévky.
____________________
Chichinda
Zahnutá tykev pocházející z jihovýchodní Asie a Austrálie. Sklízí se v létě ještě před dozráním, dokud má tenkou slupku. Nakrájená na kolečka se dusí nebo vaří a podává se s máslem, solí, pepřem a jiným kořením, např. s estragonem, koprem a majoránkou.
____________________
Karyoka
Tato rostlina divoce roste v tropické Americe. Plody se sbírají v létě, dokud jsou nedozrálé a snadno se krájejí a strouhají. Vaří se a podávají se světlou omáčkou nebo se pečou. Používá se také k přípravě džemů, kompotů a nakládané zeleniny.
____________________
Cuketa
Cukety, zucchini neboli zucchetti, jsou typem tykve obecné. Sklízejí se dřív, než vyrostou do velkých rozměrů. Není třeba ji loupat, jednoduše se odřízne špička a stopka, nakrájí se na kolečka a jí se syrová, dušená, pečená, smažená, vařená v polévce nebo dušená jako součást různých pokrmů.
____________________
Okurka setá, salátová
Okurka nepatří mezi tykve, ale náleží do stejné čeledi. Okurky pocházejí z Indie a od starověku se pěstují ve dvou základních typech:
  • dlouhé
  • tenké
  • hladké
  • silné s drsnou bradavičnatou slupkou
Jí sesyrové i vařené. V Indii se přidává do osvěžujících jogurtů. Okurka se může solit, přidávat do polévky, omáčky a do salátů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama