Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Tropické ovoce

20. července 2008 v 22:42 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady
Kvajáva (Psidium guajava)
Pochází pravděpodobně z Haity, v současné době se pěstuje ve většině tropických a subtropických oblastí. Plody jsou různě velké - od velikosti vlašského ořechu po jablko. Zralé plody jsou světle žluté, dužnina je šťavnatá a obsahuje četná semena. Plody jsou příliš kyselé, než aby se jedly čerstvé, připravují se z nich cukrářské zákusky a zavařeniny.

____________________
Mučenka (Passiflora edulis)
Plody vytrvalé liány původem z Brazílie se konzumují, když jsou dobře vyzrálé - slupka je vrásčitá a dužnina šťavnatá. Jedí se čerstvé nebo se z nich připravuje zavařenina a zmrzlina.

____________________
Kiwi (Actinidia sinensis)
Kiwi, původně čínské ovoce, se dnes pěstuje v mnoha zemích, hlavně však na Novém Zélandu. Povrch plodu je drsně chlupatý, avšak dužnina, která je pod slupkou, je lahodně nakyslá. Kiwi se konzumuje nejčastěji čerstvé nebo jako součást ovocných salátů, ale může se také mírně povařit a pokapat citronovou šťávou.
____________________
Papája (Carica papaya)
Pochází ze Střední Ameriky, ale běžně se pěstuje v tropických oblastech. Je známá také jako pawpaw. Je to velká bobule se žlutou slupkou a žlutou až sytě červenou dužinou, dutým vnitřkem a velkým množstvím semen. Plody jsou ve zralosti dost sladké a jedí se podobně jako meloun především v čerstvém stavu jako dezert nebo ranní předkrm. Nedozrálé se vaří jako zelenina nebo se z nich připravují džemy nebo kompoty. Čerstvé plody se jedí chlazené, lehce okyselené citronovou šťávou.
____________________
Mangovník (Mangifera indica)
Pochází z Indie, plody jsou zelené až žlutočervené a obsahují pecku obklopenou sladkou a masitou dužninou broskvové chuti. Zralé ovoce se jí čerstvé nebo se zpracovává na zavařeniny a chutney. Je to významný zdroj vitaminu A.
____________________
Fejchoa (Feijoa sellowiana)
V současnosti se pěstuje hlavně na Novém Zélandu, rostlina však pochází z Brazílie a Uruguaye. Bílá zrnitá dužnina s chutí ananasu a jahod je aromatickým doplňkem ovocných salátů, ale hlavně surovinou pro výborné džemy a zavařeniny.
____________________
Ananas (Ananas comosus)
Ananas je dužnaté plodenství mnoha drobných plodů, které srůstají a vytvářejí tzv. nepravý plod. Rostlina pochází z Jižní Ameriky a v současnosti se pěstuje ve většině tropických a subtropických oblastí. Má vysoký obsah cukrů a patří k nejlepšímu stolnímu ovoci. Prodávají se čerstvé, konzervované nebo kandované.
____________________
Rajčenka (Cyphomandra betacea)
Pochází z Peru a nazývá se také stromové rajče, se kterým patří do stejné čeledi lilkovitých. Plody rajčenky jsou bohaté na vitamin C, mají velmi sladkou chuť a pojídají se čerstvé nebo se vaří, pečou nebo grilují jako zelenina a přidávají se do pikantních pokrmů a zavařenin.
____________________
Karambola (Averrhoa carambola)
Pochází z jihovýchodní Asie, ale roste v Jižní Americe. Plod, ktrý se v angličtině nazývá star (hvězda), dostal své jméno od tvaru plodu s pěti žebry na příčném řezu. Sladkokyselá dužina je osvěžující v ovocných salátech nebo nápijích, plod se používá do ozdobné oblohy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maja010 maja010 | Web | 22. července 2008 v 16:35 | Reagovat

Hmmm, opravdu zajímavé informace. Zajímalo by mne, jak vypadá ta kvajáva.

2 Halucinace - admin Halucinace - admin | 22. července 2008 v 18:51 | Reagovat

Tak jsem obrázek Kvajávy našla. Můžete se tedy podívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama