Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Luskoviny

20. července 2008 v 22:38 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady
Hrách setý, hrách cukrový, zahradní hrášek
Hrách setý je jedna z nejstarších plodin. Zahradní hrášek se prodává čerstvý, mražený, konzervovaný či sušený. Může se vařit na kaši, přidávat do polévek, dusit a vařit jako jiná zelenina.
Hrách cukrový patří k odrůdám hrachu. Má velmi jemné, křehké lusky. Po odříznutí obou konců se celé lusky vaří nebo jedí čerstvé.
Zahradní hrášek se sklízí ve velmi mladém stavu, kdy je sladký a křehký. Je oblíbeným zejména ve Francii, Kde je považován za nejjemnější ze všech hrachů.

____________________
Okra, Ibišek jedlý
Plody jednoleté rostliny z čeledi slézoviých, původem z tropické Afriky, se c jižních státech Ameriky přidávají do tzv. okrové polévky a pokrmů s rýží. Používá se k zahuštění polévek nebo dušených pokrmů.
____________________
Kukuřice cukrová
Pochází z Ameriky, ale v současné době se pěstuje na celém světě. Na trh přichází před úplným dozráním, a to čerstvá, mražená nebo konzervovaná, a používá se jako jiné zeleniny - vaří se nebo peče a podává s másle. Z kukuřice se vaří i polévka, může se rozvařit na kaši či smažit ve fritovacím hrnci; zralá zrna se melou na kukuřičnou moučku, ze které se peče chleba, vdolky a připravují další pokrmy.
____________________
Vigna zlatá
Každá větší semena nebo zrna se mohou nechat naklíčit, ale nejčastěji prodávané klíčky patří vigně. Často se podávají také naklíčená semena vojtěšky. Klíčky se používají jako zelenina do pokrmů orientální kuchyně nebo se mohou jíst syrové v salátech.
____________________
Bob zahradní
Na rozdíl od fazolů pochází ze Starého světa; od pradávna se pěstuje a konzumuje po celé Evropě a na Středním východě. Boby se podávají s omáčkou nebo rozmačkané jako kaše; tvoří tradičná přílohu k šunce a smažené slanině. K dostání jsoumražené nebo konzervované a v letních měsících také čerstvé. Velmi mladé lusky se mohou vařit a jíst celé.
____________________
Fazol obecný
Pochází ze Střední Ameriky; pěstuje se v mnoha odrůdách pro lusky, podobně jako fazol šarlatový a měsíční. U lusku fazolu obecného je nutno před kuchyňskou úpravou odstranit oba konce, z lusku fazolu šarlatového se odstraňují také tuhá vlákna, a to i u velmi mladých lusků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maja010 maja010 | Web | 1. srpna 2008 v 11:11 | Reagovat

zajímavé počteníčko! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama