Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Hlízy

20. července 2008 v 22:38 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady, vareni.cz
Dioscorea batatas - jam
Volně v přírodě roste v Africe a Asii. V Africe se jamy jedí rozmělněné na kaši, opepřené a okořeněné. Jam se vaří stejně jako brambory.

____________________
Helianthus tuberosus - topinambur
Tato původní severoamerická rostlina byla přivezena do Evropy v 17. století. Dnes se pěstuje v několika odrůdách zbarvených od béžové po hnědočervenou. Topinambur má oříškovou chuť, používá se syrový do salátů nebo se připravuje vařený s omáčkou. Je to hlavně zimní zelenina.
Dříve se pěstovala jak k jídlu, tak jako krmivo, zejména lesníky pro černou zvěř. Hlízy obsahují vitamíny A, B1, B2, C, D.
____________________
Ipomoea batatas - batáty, povíjnice jedlá
Batáty, zvané sladké nebo španělské brambory, nejsou botanicky příbuzné pravým bramborám, i když oboje jsou pozdravem ze Střední Ameriky. Batáty dorazili do Evropy dříve než brambory a byly ve své době vysoce ceněny. Pěstují se dva typy, které lze při vaření zaměnit; červené batáty se sladkou oranžovou dužinou jsou vhodná k pečenému masu, z batátové kaše se peče koláč a nádivka; bílé batáty jsou menší a mají sušší nažloutlou dužinu. Mohou se smažit, vařit nebo se z nich dělá nákyp.
____________________
Brambory
Brambory sjou hlízy rostliny z čeledi lilkovitých. Bílé jsou lepší na vaření, červené na pečení.
Nový brambor: roste velmi rychle, má bílou dužinu a sklízí se obvykle začátkem léta. Nové brambory se jednoduše vaří ve slupce a podávají s máslem, solí a pepřem.
Brambor Craig royal red: Sklízí se v červenci. Tyto brambory nejsou moučnaté, mají bílou dužinu a červenou nebo růžovobílou slupku. Dužina se hodí na smažení, vaření a do salátů.
Brambor Desiree: Vysoce kvalitní moučnaté brambory výborné rpo pečení a smažení, také se vaří a připravuje se z nich kaše.
Brambory Cyprus new: Jako nové brambory sjou k dostání od konce zimy do začátku jara. Jsou drobné a kupují se jen v malém množství, protože rychle ztrácejí svou chuť. Před vařením se nemusí škrábat, stačí odrhnout kartáčem a proprat. Na kaši vhodné nejsou.
Brambor Pentland hawk: Hlízy s pevnou, světle žlutou dužinou, střední velikosti jsou všestranně použitelné. Mohou se dusit nebo vařit, nakrájené na plátky i se slupkou nebo oškrábané, podávají se s máslem, bylinkami, solí a pepřem nebo majonézou. Jsou vhodné i pro pečení a na kaši.
Brambor Pentland squire: Pevné a bělomasé, středně velké brambory jsou všestranně použitelné. Stejně jako jiné odrůdy vhodné pro komerční zpracování se zmrazí nebo předsmaží, podávají se také sušené nebo konzervované.
Brambor Pentland crown: Mají tenkou slupku a smetanově bílou dužinu, která je nejchutnější právě před Vánoci, kdy hlízy dozrávají. Jsou vhodné pro pečení.
Brambor King edward: Jedna z nejkvalitnějšívh odrůd brambor se smetanově bílou, někdy trochu nažloutlou dužinou. Je dobrá pro každou úpravu.
Brambor Maris piper: Tato odrůda se středně pevnou, smetanově bílou dužinou je určená hlavně na vaření, protože téměř netvrdne. Používá se do salátů a smaží se.
____________________
Maniok, kasava
Maniok zvaný i kasava pochází z Ameriky. Ze škrobnatých hlíz se dělá tapioka. Fermentovaný maniok se přidává do alkoholických nápojů a jeho listy jsou místy oblíbenou zeleninou. Z maniokové mouky se pečou koláče a placky.
Manioky se dělí na sladké a hořké. V těch původních hořkých odrůdách je obsažen prudce jedovatý kyanovodík. Je ho však poměrně malé množství a k závažnému poškození organismu by bylo nutné jíst dlouhodobě 7 kilogramů syrových hlíz denně. Pro zbavení se kyanovodíku se rostlina před požitím musí uvařit, usušit nebo nechat zkvasit. I tak ale něco málo jedu v rostlině zbude. Vědci se však domnívají, že zbytkový kyanovodík může paradoxně chránit před závažnými onemocněními jako je malárie a srpkovitá anémie. Nově vyšlechtěné odrůdy však již kyanovodík neobsahují.
Vaření.cz - recepty a zajímavosti z kuchyně
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 maja010 maja010 | Web | 31. července 2008 v 19:53 | Reagovat

A co maniok?

2 Halucinace - admin Halucinace - admin | 1. srpna 2008 v 8:59 | Reagovat

Díky za připomenutí - už tu je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama