Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Citrusové plody

20. července 2008 v 22:41 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady
Pomeranč (Citrus spp.)
Nejznámnější z citrusových plodů pochází stejně jako ostatní citrusy z Číny a jihovýchdní Asie. Pomeranče se dělí na hořké a sladké. K hořkým pomerančům patří bergamot, jehož silice slouží k aromatizování kosmetických přípravků, a bigarádie, které nejsou vhodné pro přímý konzum. Z plodů se dělá marmeláda. Plody pomerančovníku jsou k dostání po celý rok a používají se nejrůznějšími způsoby:
  • jako stolní ovoce
  • nakrájené do salátů nebo na plátky do nápojů
  • součást oblohy
  • džus - šťáva
  • přísada do omáček
  • těstíčka na smažení
  • do těst
Pomerančovníky se pěstují hlavně ve Španělsku, Izraeli, jižní Africe a jižních státech Ameriky. Prodávají se pomeranče Valencia a Jaffa - lisuje se z nich džus, přidávají se do zeleninových a ovocných salátů.
____________________
Tanžerínka (Citrus reticulata)
Pochází z jižní Číny a Laosu. Malé oranžové plody obsahují četná semena. Na rozdíl od mandarinek mají volnější kůru, kterou lze snadno odloupnout. K dostání jsou čerstvé, konzervované a pojídají se přímo nebo v ovocných salátech. Také se někdy kandují nebo obalují vrstvou želatiny, přidávají se do likérů a marmelád.
____________________
Kumkvat (Fortunella japonica)
Pochází z Číny a bebí větší než oliva, má sladkou kůru a šťavnatou, nahořklou dužinu. Jí se čerství i s kůrou nebo zavařený v sirupu. Přidávají se i do ovocných salátů, do marmelád a zavařenin.
____________________
Klementínka (Citrus spp.)
Pěstují se hlavně v severní Africe. Bezsemenné plody lze snadlo loupat.
____________________
Mandarinka unšiu, satsuma (Citrus spp.)
Satsuma se podobá tanžerínce chutí a vzhledem, má volnou hladkou slupku a světle oranžovou dužinu. Nemá žádná semena. Plody se jí čerstvé, ale i kompotované.
____________________
Grapefruit (Citrus paradisi)
Oblíbený druh citrusu pochází z Karibské oblasti, dnes se pěstuje všude v tropických a subtropických oblastech. Často se podává jako ranní předkrm, protože obsahuje enzymy, které povzbuzují látkovou výměnu. Proto je významnou složkou redukčních diet. Z grepů s dužinou zelenavě žlutou se lisuje džus, plody s růžovou dužinou jsou sladší a jedí se bez dalšího slazení. Grapegruit se může jíst čerstvý, konzervovaný nebo grilovaný s hnědým cukrem. Hodí se i do ovocných nápojů a marmelád.
____________________
Kyselý Lajm (Citrus uarantifolia)
Tento citrus pochází z Indie a je blízce příbuzný citronu, místy ho také nahrazuje. Má malé plody, ze kterých se lisuje džus, připravují se koktejly, nakládání, zavařeniny a přidává se do kari pokrmů.
____________________
Ugli (Citrus spp.)
Pochází z východní Indie, je to hybrid mezi tanžerínkou a grapefruitem. Používá se stejně jako grapefruit, který může i nahradit.
____________________
Citroník (Citrus limon)
Pochází z Indie a běžně se pěstuje ve Středozemí. Citrony jsou univerzální citrusové plody. Třebaže se pro silně kyselou chuť nekonzumují jako ovoce, mají nejrůznější použití při pečení a jako přísada do cukrovinek. Několik kapek citronu zjemní chuť ryb a drůbeže, krémů, zabrání také hnědnutí nakrájeného ovoce. Šťávou se ochucují ovocné a zeleninové šťávy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maja010 maja010 | Web | 29. července 2008 v 15:07 | Reagovat

Máš ty články dobře zpracovaný! Moc pěkný! :-)

2 ika ika | Web | 29. července 2008 v 15:19 | Reagovat

tyhle články jsou naprosto úžasný, si je hrozně ráda čtu =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama