Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Bobuloviny

20. července 2008 v 22:41 | z knihy Kuchařské suroviny a přísady
Rybíz černý (Ribes nigrum)
Rybíz se používá jako náplň do koláčů a ozdoba na pudinky, z černého rybízu se připravují zavařeniny a sirupy, ale i likéry. Rybíz černý je bohatý na vitamín C a obsahuje léčivé látky, pomáhá např. při artritidě.

____________________
Rybíz bílý (Ribes sativum)
Je sladší než červený rybíz, jí se čerstvý, zavařený nebo jako náplň moučníků.
____________________
Rybíz červený (Ribes rubrum)
Rybíz je pro mnohé z nás příliš kyselý. Připravuje se s něj želé. Výtečný je jako moučník k pečenému jehněčímu, drůbeži, zvěřině nebo jako jemný letní salát posypaný strouhanou syrovou zeleninou. Z rybízu se dělají džemy, sirupy a vína.
____________________
Klikva (Vaccinium oxycoccus)
Pěstuje se téměř výlučně v Americe, ale ve Finsku i jinde se sbírá v přírodě. Klikva je příliš kyselá na to, aby se jedla syrová, ale je báječná na přípravu klikvové omáčky, tradiční přílohy k pečenému krocanovi. Plody se používají také na koláče, zmrzliny, likéry a želé.
____________________
Borůvka (Vaccinium myrtillus)
Čerstvé bobule chutnají kysele, oblíbené však jsou na koláč, v dezertech, zavařeninách a cukrovinkách. Ve střední Evropě se z borůvek dělá víno.
____________________
Borůvka kanadská (Vaccinium corymbosum)
Z původní plané rostliny byla vyšlechtěna výnosná plodina. I když plody jsou kyselé, jedí se syrové s cukrem a smetanou, dušené jako ovocné polévky, zavařeniny, džemy nbo náplň do koláčů.
____________________
Lesní jahody (Fragaria spp.)
Plody jahodníku obecného jsou menší a vonnější než jahody zahradní. Jí se obvykle čerstvé.
____________________
Jahoda (Fragaria x ananassa)
Zahradní jahody, půbodem z Ameriky, jsou k dostání čerstvé a mražené, výborné jsou čerstvé se šlehačkou. Zpracovávají se na koláče a nejrůznější moučníky.
____________________
Angrešt (Ribes grossularia)
Lesní ovoce oblíbené v Evropě již od středověku má velmi krátké období sklizně. Sladké odrůdy chutnají nejlépe čerstvé, z kyselých se připravují pikantní zavařeniny, moučníky a víno.
____________________
Loganberry (Rubus loganobaccus)
Kříženec mezi maliníkem a ostružiníkem. U nás není známé.
____________________
Maliník (Rubus idaeus)
Maliník mívá často dvě úrody - v létě a na podzim. Pozdější plody jsou menší, ale šťavnatější. Maliny jsou oblíbené se šlehačkou a cukrem nebo uravené do nápojů, polévek, jemných zavařenin, moučníků. Jsou k dispozici čerstvé nebo zmrazené. Mají močopudné účinky.
____________________
Ostružina (Rubus fruticosus)
Výživné černé plody zdobily vždy koncem léta a začátkem podzimu venkovské živé ploty, ale také se přes sto let pěstují v Americe jako ovocná plodina. Jedí se buď čerstvé, nebo se z nich dělá zavařenina, náplň do koláčů, sirup, často i v kombinaci s jablky. Ostružiny pomáhají léčit zánětlivá onemocnění úst a krku.
____________________
Mochyně (Physalis peruviana)
Sladký, lehce nakyslý plod je bobule uzavřená v nafouklém kalichu podobném lampionku. Mochyně se zpracovávají na zavařeniny, ale dobré jsou i čerstvé, když jsou zcela vyzrálé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maja010 maja010 | Web | 29. července 2008 v 19:34 | Reagovat

To jsem ani netušila, že se dá mochyně jíst.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama