Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Phoebe Cates

2. září 2007 v 13:13 | osobnosti.cz |  Gremlins
Phoebe se narodila 16.7. 1963 v New Yorku.
Je dcerou TV režiséra a producenta Josepha Catese a neteří film. režiséra a producenta Gilberta Catese. Studovala tanec v newyorských uměleckých školách Juilliard School a Professional Children's School, ale zranění kolena ve čtrnácti letech jí znemožnilo pokračovat v baletní dráze.

Uplatnila se nejdříve jako modelka a po intenzívní herecké průpravě v divadelní skupině Actors Circle se postupně prosadila jako herečka. 1984 debutovala na mimobroadwayské scéně ve hře Victora Rozova Hnízdo tetřeva hlušce a úspěchy slavila také v mimobroadwayských inscenacích Čechovova Racka i Shakespearových her Romeo a Julie a Mnoho povyku pro nic.

Ve filmu se uvedla rolí dívky jménem Sarah, která spolu se svým druhem (Willie Aames) prchá před orientálním obchodníkem s bílým masem, v eroticky laděném dobrodružném dramatu Ráj. Do širšího povědomí se zapsala úlohou film. hvězdy v úspěšných TV adaptacích románového bestselleru Shirley Conranové Lace a Lace II.

Hvězdu z ní učinila postava neohrožené dívky Kate, do jejíhož milostného vztahu osudově zasáhne záhadný druh nebezpečných zvířátek, ve fantastických komediích Gremlins a Gremlins 2. Od 1989 je jejím manželem herec Kevin Kline, kterého měla za partnera také na film plátně (Miluji tě k smrti a Princezna Caraboo) a s nímž má syna (nar. 1991).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama