Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Pryšec (Euphorbia obesa)

5. února 2007 v 22:20 |  Kaktusy/sukulenty, bromélie
Čeleď pryšcovitých je jednou z nejrozsáhlejších v rostlinné říši. Je známo více než 2000 druhů. Nejen po stránce kvantitativní, ale i po stránce kvalitativní se tyto rostliny liší od jiných. Jsou velice rozmanité tvarem i barvou. Existují malé, jemné bylinky, ale i keřovité rostliny a impozantní stromy, dorůstající až dvanáctimetrové výšky. K pryšcovitým patří i vánoční hvězda a Kristův trn.

Mezi četnými a již dlouho pěstovanými sukulentnímy pryšci jsou zástupci kulovitého tvaru bezesporu nejoblíbenější. Do této skupiny patří 6 druhů.
Velikost a vzrůst:
Pomalu rostoucí rostliny s kulovitým stonkem mají osm plochých žeber a malými uzlíky. Barva těla je šedozelená s červeným až hnědočerveným nádechem. Povrch může být i vzorovaný. Dorůstají zpravidla do výšky 20 cm.
Květ a vůně:
Příjemně vonící malé květy jsou umístěny na temeni kulovitého těla. Kvete jen sporadicky, a to v průběhu celého roku. Jde o rostlinu dvoudomou, rozlišujeme rostliny samčí a samičí.
Světlo a teplota:
Denně mají být rostliny alespoň 4 hodiny na slunci, jinak se kulovitý vzrůst protáhne. Rostliny požadují po celý rok teplo. Ani v zimě teploty nemají klesnout.
Zalévání a hnojení:
Pravidelně důkladně zalévejte (v zimě méně), mezi jednotlivými zálivkami můžete nechat zeminu vyschnout. Na jaře a v létě přihnojujte pravidelně jednou měsíčně tekutým hnojivem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama