Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Owen Wilson

4. února 2007 v 22:45 | osobnosti.cz |  Noc v muzeu
Owen Wilson se narodil 18.11.1968 Dallasu.
Owen Wilson se narodil a vyrůstal v Dallasu. Na střední škole se mu moc nevedlo, ale i přesto se mu podařilo zapsat na vysokou školu v Texasu v Austin. Na škole se seznámil s ctižádostivou filmařkou Wes Andersonovou. Jejich první společný film byl o krádeži v knihkupectví a jmenoval se "Bottle Rocket" (1994). Film, ke kterému napsal Owen scénář se hrál na Sundance filmovém festivalu, kde přitáhl pozornost producenta Pollyho Platta a spisovatele/režiséra Jamese L. Brookse. Díky Brooksově podpoře Owen a Wes pokračovali na rozšířené verzi "Bottle Rocket" (1996). Ačkoliv měl film jen malý finanční úspěch, tak příběh o ctižádostivém kriminálníkovi Dignanovi a jeho nejlepším příteli Antohonym (kterého si zahrál Owenův bratr Luke Wilson) si získal pozornost mezi filmaři.

Owen po svém dobrém výkonu jako Digman, si postupně vybudoval Hollywoodskou vizitku blonďáka s širokým úsměvem a vlídnou ospalou řečí. Ten stejný rok začal spolupracovat s hercem/režisérem Benem Stillerem, když se objevil po boku Jima Carreyho v jedné z jeho skvělých rolí v černé komedii The Cable Guy (1996).

Střídavě mezi hraním vedlejších rolí a Hollywoodských show, spolupracoval s Wes a Stillerem na menších nezávislých filmech. V roce 1997 se objevil po boku sexy, Jennifer Lopez v thrilleru Anaconda (1997). O rok později se ob jevil po boku hvězd Bruce Willise, Bena Afflecka a Liv Tylerové ve sci-fi Armageddon (1998). S další sexy Hollywoodskou herečkou Catherine Zeta-Jonesovou si zahrál v thrilleru Zámek hrůzy "The Haunting" (1999).
Owen slavil úspěchy na více frontách, nejen jako herec, ale také se svým scénářem pro film \"Rushmore\" (1998), ve kterém si také zahrál Edwarda Applebeeho. Za svou skvělou práci získal velké uznání filmových kritiků. Po tomto úspěchu získal roli sériového vraha v thrilleru \"The Minus Man\" (1999).
Od roku 2000 začal Owen získávat velké role ve významných filmech. Jedním z nich byl film s Jackie Chanem Tenkrát na východě \"Shanghai Noon\" (2000). Akční komedie Tenkrát na východě vypráví o tom, co se stane, když Východ se svým kung-fu narazí na Západ s rychlými kolty proklatě nízko u pasu.

Svou pověst skvělého komediálního herce potvrdil v Stillerově komedii Zoolander (2001). V další komedii Taková zvláštní rodinka \"The Royal Tennenbaums\" (2001) spolupracoval na scénáři spolu s Wes Anderson. Spolu s Gene Hackmanem si zahrál stejný rok ve vážné roli válečného dramatu Za nepřátelskou linií \"Behind Enemy Lines\" (2001). V roce 2002 se opět vrátil do komediální role po boku skvělého komika Eddie Murphyho v akční komedii Jsem agent.
Po boku Billa Murraye a Cate Blanchett se Owen Wilson představil roku 2004 ve filmu Život pod vodou od Wese Andersona, se kterým do té doby spolupracoval již čtyřikrát. Hrál také ve filmu, režírovaném jeho dvěma bratry Andrewem a Lukem The Wendell Baker Story (2005) a po boku Jackie Chana a Kathy Bates se objevil ve filmu Cesta kolem světa za 80 dní (2004). Ve stejném roce se představil jako Hutch ve filmovém zpracování slavné televizní série Starsky a Hutch, kde mu byl partnerem Ben Stiller. Ve filmu Nesvatbovi (2005) si zahrál roli zprostředkovatele rovodů Johna Beckwithe, který má spolu se svým dlouholetým obchodním partnerem Jeremy Greyem zajimavý koníček : vetřít se na svatbu a narušovat její poklidný chod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Masum Masum | Web | 1. listopadu 2012 v 23:26 | Reagovat

Mozek dobře uspořádaný je lepší než mozek hodně zaplněný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama