Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Kolopejka

9. února 2007 v 23:42 |  Kaktusy/sukulenty, bromélie
Před nedávnou dobou se tento sukulent nazýval Bryophyllum, což v překladu znamená mechový list. Botanici ji zařadili do rodu Kalanchoe.
Při dostatečném osvětlení a na vhodném místě může rostlina dorůst do výšky přesahující 1 metr. V pokoji by však neměla příliš bujně růst. Toho dosáhneme sestřiháváním. Rostlina má šedofialové listy, které mají hnědý vzor.

Velikost a vzrůst:
Vzrůst je převážně vzpřímený, zřídkakdy rostlina příliš větví. Vhodné je sesazení několika rostlin do jednoho květináče. Ale i tak mohou být rostliny v zimě slabé, svůj růst vylepší v létě, kdy je více světla.
Květ a vůně:
V létě rostlina tvoří relativně velké květy šedofialové barvy, které mají zvláštní nevýraznou vůni.
Světlo a teplota:
Kalanchoe pinnata požaduje dostatek světla, jižní okna jsou ideálním stanovištěm. Tam se také zvláště snadno tvoří na rostlině jemný modrý "povlak". Pobyt venku od července do září může rostlině jen prospět. V zimě postačují teploty od 10 do 15°C - nebo i normální pokojové teploty.
Zalévání a hnojení:
Delší období sucha nebo nedostatek živin nemohou této rostlině ublížit. Dobré je samozřejmě pravidelné zalévání od března do října. V zimě zalévejte jednou týdně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama