Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Kaktusy a jejich pěstování

3. února 2007 v 0:58 |  Kaktusy/sukulenty, bromélie
Kaktusy patří do velké skupiny sukulentů, to jsou rostliny, které snášejí i delší sucho.
Je známo více než 200 druhů kaktusů. Některé z nich mohou mít i přes sto odrůd. Všechny kaktusy pocházejí z Ameriky, na severu od Kanady až po Argentinu. První kaktusy do Evropy přivezl Kolumbus.
Mnoho kaktusů je domovem na horách, na savanách a kamenných pouštích, kde pravidelně prší, jsou mlhy nebo sněží.

Kaktusy jsou oblíbené v pokojích, protože snášejí vysoké teploty a pražící slunce. Květy kaktusů jsou pestré a u některých druhů velmi krásně voní. Většina kaktusů kvete od května do konce srpna. Většina květů se otevírá navečer nebo v noci.
Kaktusová zemina:
Nejvíce kaktusů najdete v kamenitých pouštích. Proto zemina v níž rostou by se měla skládat ze stejných dílků kompostu, písku, kamínků.
Přesazování:
Malé kaktusy se přesazují každé dva roky, velké za tři roky. Vyjměte kaktus opatrně z květináče a dbejte na to, aby jste nepoškodili kořeny. V novém květináči, který by měl být asi o tři cm větší než starý, musí být stejně hluboko jako ve starém.
Zalévání a hnojení:
Po celé léto musíme pravidelně zalévat, zemina nesmí nikdy vyschnout. V misce pod květináči však nesmí stát nikdy voda, jinak kaktus hnije. Na podzim se zalévá méně, v zimě už vůbec ne. Kaktusy se nesmějí hnojit příliš. Stačí, když budete hnojit v červnu a červenci každé dva týdny dusíkatým hnojivem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zelenac Zelenac | E-mail | 31. července 2007 v 8:41 | Reagovat

To vam reknu ze je to tu o kaktusech mnoho supr ahodne jsem sedozvedel !!! Prosím pridejte este vic! Dekuji Janecky Martin mladsi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama