Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Epifylum

9. února 2007 v 0:08 |  Kaktusy/sukulenty, bromélie
Téměř všechny pěkné fylokaktusy jsou kříženci různých druhů. Všechny rostliny mají velice dekorativní až 20 cm dlouhé květy. A stále se šlechtí nové odrůdy. Dříve měla epifyla velice slabý kořenový systém a byla proto roubována na "Královnu noci", která má dobře vyvinutý kořenový systém. Tak byly vypěstovány bohatě kvetoucí "kaktusové stromy"
Latinský název epiphyllum, pochází z řeckých slov epi = na a phyllon = list je odvozen z toho, že květy rostou na konci podlouhlých listů

Velikost a vzrůst:
Epifylum - hybridy mohou být velmi velké. Starší exempláře mají dlouhé, převislé listové úponky a působí velmi dekorativně na květinovém sloupu nebo v závěsném květináči.
Květ a vůně:
Některé odrůdy mají až dvaceticentimetrové květy v barvách od bílo-žluté přes oranžovou až po růžovou, červenou a fialovou. Téměř vůbec nevoní.
Světlo a teplota:
Kaktus má rád světlé stanoviště bez přímého slunce. Na jaře a v létě snáší vysoké teploty. Během klidové přestávky v zimě jsou ideální teploty 8 až 10°C.
Zalévání a hnojení:
Zalévat odvápněnou vodou. Po jistou dobu odkvětu se hnojí zhruba dvakrát týdně. Kvetl-li kaktus jen slabě, použijte tekuté hnojivo bohaté na fosfor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama