Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Ben Stiller - hlavní postava (Larry Daley)

4. února 2007 v 21:51 | osobnosti.cz |  Noc v muzeu
Ben Stiller je režisér, herec, scénárista. Narodil se 30.11.1965 v New Yorku.
Ben je synem komediálních herců Jerryho Stillera a Anne Mearaové, se kterými vyrůstal v Manhattanu. Díky tomu bylo jeho budoucí povolání téměř jisté. Už v deseti letech se objevil před filmovou kamerou v televizním seriálu \"Kate McShane\" (1975). Po střední škole se rozhodl jít studovat film na University of California v Los Angeles, kterou však po devíti měsících studia v roce 1984 opustil.

O dva roky později se začal objevovat v několika filmech, jako bylo válečné drama Stevena Spielberga Říše slunce \"Empire of the Sun\", televizní film Dum modrého listí \"The House of Blue Leaves\" a komedie Zběsilá honička \"Hot Pursuit\". Díky těmto malým rolím se propracoval k první významné roli ve filmu Divocí koně \"Fresh Horses\" (1988).

V roce 1989 začal pravidelně pracovat, jako herec a scénárista v televizní show \"Saturday Night Live\". Jelikož mu tato práce byla velmi blízká, vytvořil si vlastní úspěšný komediální pořad \"The Ben Stiller Show\" (1990, 1992, 1993). Navzdory kladnému ohlasu se televizní stanice FOX rozhodla pořad zrušila. Ben a jeho spolupracovník poté za tento pořad získali cenu Emmy (1993) za scénář.
Svůj režijní debut uskutečnil ve filmu Bolestná realita \"Reality Bites\", kde si hlavní roli zahrála Winona Ryderová. Film se stal poměrně úspěšným a částečně kultovním filmem. Ve velmi úspěšné komedii o lásce, sexu, rodině a jiných náhodách Flirtování s katastrofou \"Flirting with Disaster\" ztvárnil hlavní postavu Mela Coplina, který hledá své pravé rodiče. Své druhé režijní dílo Cable Guy, kde si hlavní roli servismana Chipa Douglase zahrál komik Jim Carreyse stalo neúspěšným.

Velký úspěch přichází v komedii Něco na té Mary je, kde si jednu z hlavních rolí zahrál po boku sexy Cameron Diazové a Matta Dillona. Už jako Hollywoodská hvězda pokračoval ve filmu \"Mystery Men\" (1999), kde zahrál vůdce neobvyklých superhrdinů. Další hlavní roli ztvárnil v bláznivé romantické komedii Rabín, kněz a krásná blondýna \"Keeping the Faith\" (2000) o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.

V další komedii Fotr je lotr si zahrál Grega Fockera, který je až po uši zamilován do dcery Jacka Byrnese (Robert De Niro), bývalého agenta CIA. Následující film, který režíroval, produkoval, napsal pro něj scénář a zahrál si hlavní roli byla komedie Zoolander (2001). Ve filmu se objevil spolu s Owenem Wilsonem a Millou Jovovichovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama