Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Begónie

11. února 2007 v 0:43 |  Kvetoucí rostliny
Z mnoha druhů begónií, které se nabízejí pro pěstování v pokojích, se zvlášť dobře hodí hybridy Begonia-Elatior. Angličan J. Veitch byl první, kdo v roce 1883 zkřížil hlíznaté begónie z Jižní Ameriky s Begonia socotrana z východní Afriky.
Mnohé begónie nosí jména bohiní, nebo dívek. Kdo slyší jméno begónie Afrodita, ten si vybaví hned divukrásné dvojité růžové květy. Rostliny jsou nízké, bylinné, s množstvím květů v mnoha odstínech od červené přes růžovou až po bílou. Květy vydrží velmi dlouho a rostlina kvete téměř po celý rok avšak nevoní. Některé mají plné květy, jiné jednoduché.

Existuje také trpasličí forma. Je jen poloviční než normální Begonia-Elatior. Její pěkné malé květy jsou skoro vždy jednoduché.
Velikost a vzrůst:
Rostliny jsou husté a kompaktní. Starším sestřiháváme vrcholky, aby nerostly příliš do výše. Jejich velikost se pohybuje mezi 30 až 40 cm, u minibegónií 15 cm.
Květ a vůně:
Květy jsou jednoduché nebo plnokvěté, mají mnoho barevných odstínů, ale bohužel nevoní.
Zalévání a hnojení:
Zemina by neměla být stále vlhká, nikoliv však mokrá. Používejte vždy měkkou, vlažnou vodu. Begónie nemají rády vápník. Během růstu se hnojí jednou týdně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama