Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Agáve

3. února 2007 v 1:40 |  Kaktusy/sukulenty, bromélie
Agáve patří do velké rostlinné skupiny sukulentů. Jsou to většinou pouštní rostliny, které mohou ve svých dužnatých "listech" nashromáždit velké množství vody pro pravidelně přicházející období sucha.
Známe přes padesát druhů agáve. Všechny přicházejí z Mexika a jiných suchých oblastí Ameriky. Tam, se pěstují i jako užitkové rostliny. Z nejznámějšího druhu Agave americana se například vyrábí alkohol. Z jiného druhu se vyrábí sisal. V Evropě je tato rostlina známá již po 3000 let. Nejčastěji se setkáváme s Agave americana s tuhými listy a zahnutými špičkami. Agave attenuata má na rozdíl od ostatních listy bez trnů. Menší, a proto vhodnější pokojové rostliny, jsou A: ferdinandi-regis s úzkými listy, A. parrasana s nádhernými červenými trny.

Květ a vůně:
V tropech potřebuje agáve 10-15 let, než vykvete. U nás v pokoji to může trvat i 50 let. Květenství dosahuje metrové výšky, poté mateřská rostlina odumírá, předtím ještě vytvoří odnože. Květy nevoní.
Světlo a teplota:
Od konce května do října se pokojovým rostlinám nejlépe daří na slunečném balkoně nebo na terase. V zimě dáváme agáve do nevytápěné místnosti, kde se teplota pohybuje mezi 4-8 stupni C.
Zalévání a hnojení:
Na chladném místě vhodném pro přezimování, zaléváme jen tolik, aby zemina úplně nevyschla. V létě potřebuje agáve dostatek vody. Hnojí se od dubna do září každé dva týdny.
Zemina a přesazování:
Agáve potřebuje kvůly svým citlivým kořenům vzdušnou zeminu. Ideální je směs ze dvou dílů normální zeminy a jednoho dílu písku. Malé rostliny se přesazují každý rok v březnu, větší každé tři roky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama