Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Tofu

11. prosince 2006 v 13:20 | tofu.cz + encyklopedie |  Zdravá výživa
Tofu
Tofu vzniklo v Číne přibložně v 8.století našeho letopočtu.Číňané zjistili, že sójové boby je možno zpracovat jako mléko a srážením vytvořit hmotu připomínající tvaroh nebo sýr. Pro své vlastnosti se pozdeji tofu rozšířilo do Japonska a později do celého světa.
V západních zemích bylo tofu takřka neznámé až do poloviny 20.století, ale s rostoucím zájmem o vegetariánství a zdravou stravu se i zde začalo masivně rozšiřovat. V dnešní době můžeme tofu sehnat v obchodech se zdravou výživou, ale i v hypermarketech a supermarketech.
Tofu obsahuje velké množství lehce stravitelných bílkovin a jen velmi málo tuku. Neobsahuje cholesterol a je velmi kvalitním zdrojem vápníku, hořčíku, železa.Z vitamínů v něm nalezneme vitamíny skupiny B a vitamín E.
Výroba tofu
Pro výrobu tofu potřebujeme velmi kvalitní sójové boby s vysokým obsahem bílkoviny 32 a více %. Sójové boby se omyjí a namočí do vlažné vody, teplota vody je rozhodující pro dobu namáčení. Po dobrém nabobtnání se sójové boby propláchnou, rozemelou a jsou připravené na vaření. Doba vaření je závislá na teplotě a tlaku . Po důkladném uvaření se extrakcí oddělí mléko od okary ( rozemletá vylisovaná sója). Mléko se stočí do nádob a vysráží výtažkem z mořské vody Nigari. Při srážení se z mléka oddělí syrovátka a zbylá kaše se vloží do forem a citlivě zatíží lisem. Po důkladném vylisování se již hotové tofu vloží do chladících van , kde pod tekoucí vodou se rychle schladí. Dále se krájí a balí ve vakuové baličce.Po zabalení tofu uskladníme v chladničce do 5° C.
Chuť tofu je jemná a dá se říct až bezvýrazná.Barva je téměř bílá. Tofu můžeme krájet, strouhat, šlehat, péct, vařit , smažit. Dobrou vlastností tofu je také její schopnost do sebe přijímat různé chutě. Proto jí můžeme připravit přidáním vhodného koření a ingrediencí , jak v slané, sladké tak i kyselé úpravě. Můžeme jej také používat přímo bez jakékoliv tepelné nebo chuťové úpravy.
Využití
V Asijské kuchyni se tofu využívá ve slaných i sladkých jídlech a je ceněno především pro svou schopnost přejmout chuť ostatních použitých přísad. V Evropě a Americe je tofu spojeno především s vegetariánstvím a veganstvím, jelikož jej díky vysokému obsahu bílkovin lze použít jako náhražku masa.
Tofu se prodává v různých podobách :
tvrdé tofu, které připomíná sýr
měkké tofu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 24. ledna 2009 v 13:42 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama