Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Mateřídouška a Tymián (Thymus spp. L.)

20. prosince 2006 v 23:09 | z knihy o bylinách |  Koření
Rod mateřídouška zahrnuje byliny nebo drobné polokeře, podle druhu vysoké 8 - 40 cm. Mateřídoušky jsou původem ve střední a jižní Evropě, kde často rostou na slunných kamenitých místech. Lodyhy jsou na bázi často dřevnaté, poléhavé i plazivé, nebo naopak vzpřímené. Listy jsou úzké nebo až téměř okrouhlé, tmavé nebo bledě zelené, což opět záleží na druhu. Od konce jara až do podzimu rostliny bohatě kvetou drobnými květy, jejichž barva je nejčastěji růžová, červenofialová. Plody jsou drobné, hnědé.
Nejčastěji se vyskytují :
  • mateřídouška úzkolistá
  • tymián obecný
  • mateřídouška vejčitá
  • mateřídouška citronová
    Tradice:
Rodové jméno "Thymus" pochází z řeckého slova "thumus", vůně, nebo ze slova "thymos" odvaha; věřilo se, že rostlina má moc povzbudit bojovníky. Je také možné, že název pochází z řeckého "thymos" nebo "thmia", protože se mateřídouška dávala od kadidla. Další z možností je řecké slovo "thuo" - vzrušit, pro již zmíněnou víru, že rostlina dodává odvahu a zbavuje plachosti.
Římští vojáci se proto koupali ve vodě s mateřídouškou, aby získali odvahu a sílu. V Evropě byla mateřídouška známá jako symbol udatnosti, energie a aktivity. Stalo se zvykem, že dámy vyšívaly včelu vznášející se nad snítkou mateřídoušky na kapesníčky, které pak věnovali svým rytířům.
Obyvatelé Skotské vysočiny připravovali z mateřídoušky posilující nápoj, který zároveň dodával odvahu a zaháněl noční děsy.
Staří Egypťané balzamovali těla zesnulých mateřídouškou, která působí jako silné antiseptikum a konzervační činidlo. Řekové ji zapalovali k očistě chrámů, a nálev z mateřídoušky pili na závěr hodování. Ve středověku nosili mateřídoušku ve voničkách, jimiž chtěli zahnat nemoci, choroboplodné zárodky a zápach.
Ve Walesu je mateřídouška jednou z tradičních bylin vysazovaných na hroby. Příslušníci kvasizednářského sdružení stále nosí mateřídoušku na pohřby svých členů, a na konci obřadu ji házejí do hrobu.
Lidové pověry:
Dívky, které chtějí přivolat svého milého by měly nosit snítku mateřídoušky, levandule a máty.
Noste snítku mateřídoušky, nebo ji vhoďte do ohně, chcete-li si udržet pevné zdraví.
Dáte-li si pod polštář snítku mateřídoušky, zaženete noční děsy. Ženy nosily snítku mateřídoušky ve vlasech, aby byly neodolatelné. Mateřídouška dodá odvahy skřítkům, aby se vám zjevili.
Zažene negativitu a zlo; noste její snítku na pohřeb, abyste zapudili negativní vliv této události. Mateřídouška v pokrmu navrátí dospělým lidem radost a chuť do života.
Léčivé vlastnosti:
Nálev z listů je dobrý při kocovině, jako obecné tonikum, při špatném trávení, nadýmání, přejedení, ztrátě chuti k jídlu, žaludeční nevolnosti, nervozitě a depresi. Oslazený medem se může pít při bolení v krku, kašli, nachlazení, chřipce, menstruačních potížích.
Zevně se může používat na pleť nebo k napaření obličeje při uhrech, akné, řezných a jiných ranách. Proti lupům je dobré spláchnout vlasy nálevem z listů mateřídoušky a rozmarýnu. Pojídání syrových listů pomůže strávit tučná jídla.
Užití v kuchyni:
Tymián chutná kořenitě, trochu pryskyřičnatě, voní velmi intenzivně.
Velmi dobře se hodí k masitým a zelným pokrmům, rybím, aromatickým polévkám a omáčkám či salátům. Koření se jím také ovocné saláty a dezerty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama