Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Libeček lékařský (Levisticum officinale KOCH.)

18. prosince 2006 v 11:23 | z knihy o bylinách |  Koření
Libeček lékařský je statná vytrvalá bylina vysoká 2 m, která je původní v kontinentální části Evropy, ale dnes zdomácněla také v Severní Americe. U nás se většinou pěstuje v zahradách, ale v některých částech Evropy roste planě v křovinách a v horských oblastech.
Má rád slunné nebo částečně zastíněné polohy, a živné, vlhké, ale dobře propustné půdy. Tlustý dužnatý oddenek má šedohnědou barvu a je aromatický. Dutá lodyha je oblá, v horní části větvená. Velké tmavozelené aromatické listy jsou několikrát zpeřené, složené z klínovitých úkrojků se zubatým okrajem. Horní listy jsou přisedlé, menší a méně dělené. Během června a července se objevují okolíky malých bledě žlutozelených květů. Plody jsou aromatické, vejčitě podlouhlé, opatřené několika žebry.

Tradice:
Libeček používali staří Řekové a Římané jako zeleninu. Ve středověku se pěstoval v klášterních zahradách jak pro kuchyň, tak i pro léčivé vlastnosti. Sladké likéry ochucené libečkem, vratičem a andělikou se často podávaly jako osvěžující a posilující nápoj. Na Shetlandských ostrovech se libeček jedl buď uvařený, nebo v salátech.
Lidové pověry:
Na Skotské vysočině byl libeček velmi populární, a bývala to první věc, kterou vesničané ráno jedli - měl je celý den chránit před infekcí. Listy libečku vložené do boty údajně osvěží unaveného poutníka.
Kdo má libeček u sebe nebo ho přidává do koupele, stane se prý přitažlivějším pro opačné pohlaví. Také se říká, že pravidelná koupel ve vedě s libečkem způsobí, že vaše vnitřní krása prozáří až navenek.
Léčivé vlastnosti:
K léčení koliky, zažívacích poruch a nadýmání se používá nálev ze semen nebo oddenku. Má povzbuzující účinky a pomáhá z organismu odstranit nežádoucí zplodiny a toxiny. Chladný nálev se používal i jako kloktadlo. Silný odvar se může přidat do koupele jako přírodní deodorant.
Užití v kuchyni:
Libeček chutná čerstvě a kořenitě, podobně jako celer.
Tato aromatická bylina se přidává do polévek, kyselých čalamád a bylinného octa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama