Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare)

17. prosince 2006 v 19:47 | z knihy o bylinách |  Koření
Fenykl je dvouletá až vytrvalá rostlina, která dorůstá do výšky 2 m. Původ je v Británii a na většině území Evropy. Přednost dává dobře propustným hlubokým vápenatým půdám a slunným polohám. Na zastíněných místech semena plně nedozrávají. U nás se pěstuje v zahradách a zřídka zplaňuje na úhorech a kompostech. V přímořských zemích roste planě i na mořských pobřežních srázech.
V zemi má silný vřetenovitý kořen. Lesklá lodyha je přímá a oblá, později dutá. Aromatické listy jsou dělené do nitkovitých úkrojků.

Tradice:
Fenykl je jednou z nejstarších rostlin, o níž víme, že se pěstovala od pradávna, a které si velmi vážili již staří Římané. Muži si od něj slibovali větší vytrvalost a odvahu, u žen měl zabránit obezitě. Mladé výhonky jedli Římané jako zeleninu.
Ze stejného důvodu byl fenykl součístí jídelníčku i pro staré Řeky. Věnce z lodyh fenyklu byly ozdobou vítězných sportovců a nosily se při některých veřejných náboženských oslavách. Fenykl byl také jednou z devíti posvátných bylin Anglosassů.
Lidové pověry:
Kdysi se ujala pověra, že pití fenyklového čaje nebo vdechování vůně semen prodlouží život.
Léčivé vlastnosti:
Nálev z rozdrcených semen je dobře známým lékem na zažívací potíže, nadýmání, koliku, nechutenství a bolesti žaludku. Povzbuzuje chuť k jídlu a napomáhá trávení. Fenykl je také vhodný při léčbě chudokrevnosti, a fenyklový čaj má blahodárné účinky při bolestech břicha malých dětí.
Užití v kuchyni:
Fenykl je nasládlý, chutí trochu připomíná lékořici.
Užívá se při nakládání zeleniny, do sýrů, cukrářských výrobků, moučníků.
Je klasickým doplňkem ryb, rybích polévek, při nakládání zelí a okurek.
Často se kombinuje s česnekem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama