Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Dobromysl, Oregano (Origanum vulgare)

17. prosince 2006 v 16:43 | z knihy o bylinách |  Koření
Dobromysl je vytrvalá rostlina, vysoká až 60 cm, která je původem v Egyptě, v celém Středozemí a v severní i západní Asii. Má ráda dobře propustné živné půdy a slunné polohy. Dobromysl obecná se kdysi běžně vyskytovala na vápenatých půdách v jižní Británii, ale díky orbě z velké části vymizela. Dnes ji zde najdeme obvykle jen v zahradách.
U nás se dobromysl vyskytuje na slunných suchých místech dosti hojně. Má dřevnatý výběžkatý oddenek a přímé, jemně chlupaté načervenalé lodyhy, které při styku se zemí snadno zakoření. Aromatické listy jsou vejčité, roztroušeně chlupaté. Květy, rozkvétají od června do září, mohou mít barvu od růžově červené až po bílou.

Tradice:
Anglický název rostliny "Marjoram" je odvozen od latinského "major", což se vztahuje k doměnce, že dobromysl může prodloužit život. "Origanum" pochází ze dvou řeckých slov - ores (hora) a ganos (potěšení, radost), tato aromatická rostlina totiž pokrývá v Řecku horské stráně a v létě je vzduch plný její vůně. Dobromysl byla známá ve starověkém Egytě jako dezimfekční a konzervační prostředek. Zasvěcena byla bohu slunce a vegetace Osiridovi. Řekové věřili, že Afridíta stvořila dobromysl jako symbol štěstí, a že vůně rostliny pochází z božského doteku.
Řekové i Římané dávali dobromysl do pletenců, kterými věnčili novomanželský pár. Řekové si po lázni masírovali dobromyslí čelo a vlasy. Římané pohlíželi na dobromysl jako na bylinu zasvěcenou Venuši. Římané přidávali dobromysl do omáček k masu.
Dobromysl byla ve 14. století přísadou nápojů lásky. Měla pověst rostliny, která hojí žal, ať už u lidí nebo zvířat.
Lidové pověry:
Dobromysl kolem domu údajně zajistí štěstí a ochranu před zlem. Také se může pro bezpečí pěstovat v zahradě.
Léčivé vlastnosti:
Používají se všechny nadzemní části dobromysli obecné, i když všechny druhy rodu Origanum mají podobné vlastnosti. Nálev z listů dobromysli je lékem na kašel, chřipku, vyčerpanost, menstruační křeče, nervové bolesti hlavy a podrážděnost.
Užití v kuchyni:
Oregano je známé především v italské kuchyni, kde je spolu s bazalkou nedílnou součástí pokrmů z rajčat. Tradičně patří na pizzu. Je také vhodné na skopové a telecí maso, hodí se též k tučnějším jídlům, která pomáhá trávit a zvýrazňuje jejich chuť. Z listů se rovněž připravuje čaj a dříve se přidávaly i do piva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama