Na druhém webu se pomalu rozjíždí rubrika s recepty, tak se přijďte kouknout
zde.

Anýz vonný (Pimpinella anisum L.)

17. prosince 2006 v 1:15 | z knihy o bylinách |  Koření
Anýz je jednoletá rostlina, dorůstající do výšky 30 - 60 cm. Má rád slunná místa s dobře propustnou půdou. Původ je v Egyptě, Řecku a na Krétě. V zemích s chladnějším podnebím jaho semena někdy nedozrají. Listy jsou zelené, aromatické, dolní listy jsou nedělené a horní zpeřené.

Tradice:
Egypťané pěstovali anýz již kolem r. 1500 př. Kř. Listy a semena používali k ochucení pokrmů, nápojů a k přípravě léků.
Do Evropy přivezli anýz Římané. Připravovali jím speciálně kořeněný koláč nazývaný ,,mustaceus".
Lidové pověry:
Říká se, že anýz udržuje mladistvý vzhled. Snítky anýzu se často věšeli nad postel zralých žen, aby jim navrátili mládí. Anýz navozuje příjemné sny, a proto se jim plnily bylinné polštáře, aby se zabránilo nočním můrám.
Léčivé účinky:
Anýz má antiparazitní a antiseptické vlastnosti. Může se použít k vyčištění ran, osvědčil se i proti zákožce svrabové a proti vším. Vylouhováním rozdrcených semen nebo listů můžeme připravit anýzový čaj. pijeme-li ho před jídlem, zabraňuje nadýmání a napomáhá trávení. Oslazený medem pomáhá při kašli a nachlazení.
Užití v kuchyni:
Anýz voní příjemně sladce a aromaticky. Chutná čerstvě a kořenitě. V kuchyni ho užíváme celý nebo drcený, do pečiva, piškotů, do perníků, jablečných koláčů a také do chleba. Můžeme jím kořenit pokrmy čínské a indické kuchyně. Při smažení ryb odstraňuje specifické pachy, zlepšuje při krátkém osmažení chuť oleje. Je součástí mnoha kořenicích směsí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama